Biografia

Urodziła się 15 kwietnia 1990 roku w Paryżu jako córka dwójki prawników – Jacqueline Luesby i Chrisa Watsona. W wieku pięciu lat z mamą (rozwódką) i bratem Alexem wyjechała do Anglii. Od szóstego roku życia, marzeniem Emmy było aktorstwo. Śpiew, taniec i aktorstwo studiowała w Stagecoach Theatre Arts. W Wielkiej Brytanii jako dziecko uczęszczała do renomowanej szkoły The Dragon School. Od 2003 roku chodziła do żeńskiej szkoły Headington School.
W wieku 7 lat zdobyła nagrodę w konkursie poetyckim w Daisy Partt Poetry. Swoją grę aktorską rozpoczęła w wieku 10 lat podczas występów w teatrzykach szkolnych.
Na casting do „Harrego Pottera” trafiła dzięki nauczycielowi z Oxfordu, który miał kontakt z agentami szukającymi młodych talentów. Po ośmiu etapach, znalazła się na pierwszym miejscu listy dziewczyn typowanych do roli Hermiony.
Debiut na dużym ekranie nastąpił w 2001 roku, w filmie „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Uznany on był za jeden z najlepszych. Aż do 2011 roku grała Hermionę Granger w sadze o młodym czarodzieju. Między tymi częściami Emma zagrała jeszcze w filmie telewizyjnym „Zaczarowane Baletki”. Miało to miejsce w 2007 roku. Udzieliła również głosu Księżniczce Pei w bajce „Dzielny Desperado” z 2008 roku .
W 2004 roku zasiadła w jury przyznającym First Light Film Award – nagród przyznawanym najlepszym młodym artystom.
Rok 2009 przyniósł jej debiut jako modelki i została twarzą marki odzieżowej Burberry.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.